Kabina prysznicowa kontra wanna

Kabina prysznicowa kontra wanna

Właśnie wprowadzasz się do nowego mieszkania lub masz zamiar wyremontować łazienkę, ale nie wiesz co wybrać? Dręczy Cię pytanie: kabina prysznicowa kontra wanna? Jeśli nie wiesz, co wybrać, mamy dla Ciebie podpowiedź czym się kierować. Jeśli do tej pory zawsze w domu miałeś wannę, zastanów się co lepiej Ci odpowiadało: kąpiel w domu, w wannie pełnej ciepłej wody i w pianie, czy kąpiel w kabinie prysznicowej na przykład podczas wakacyjnych wyjazdów czy po wizycie na siłowni?

Warto również o to samo zapytać swoich współlokatorów. Choć dla wielu osób nasza kolejna teza może wydawać się nieco zabawna, to przedstawimy ją Państwu. Wannę częściej wybierają kobiety, kabinę prysznicową mężczyźni. Dla mężczyzny kąpiel oznacza odświeżenie się, umycie po całym dniu czy po wysiłku fizycznym. Dla kobiety kąpiel, to szereg dodatkowych czynników. W wannie kobieta może spokojnie wykonać kilka zabiegów kosmetycznych. Leżąc w wannie, nasze ciało ma ciągły kontakt z wodą.

Można wtedy wykonać takie zabiegi jak depilacja nóg, która jest znacznie trudniejsza w warunkach polowych, to znaczy w kabinie prysznicowej. Kobieta często nakłada na włosy odżywkę, która musi troszkę na tych włosach poleżeć, zanim się ją zmyje.

Lepiej jest poczekać te pięć minut leżąc w ciepłej wodzie, niż stojąc pod prysznicem i troszkę marznąć. Pozornie, więcej wody zużywamy do kąpieli, kiedy mamy w domu wannę. W praktyce jednak, kąpiąc się w kabinie prysznicowej też często mamy ochotę porządnie się wygrzać, a więc woda leci, leci i leci. Poza naszymi gustami, czy wolimy kąpać się w wannie czy w kabinie, weźmy także pod uwagę innych użytkowników: nasze dzieci. Dla dziecka przyjemniejsza jest kąpiel w wannie pełnej cieplutkiej wody niż pod prysznicem, który jest wysoko. Weźmy także pod uwagę gabaryty naszej łazienki: jeśli mamy do dyspozycji mnóstwo miejsca, możemy zainstalować i wannę i kabinę prysznicową.

Możemy również poszukać w sklepie rozwiązania dwa w jednym: niskiej wanny, która stanowi jednocześnie brodzik kabiny prysznicowej. Jeśli mamy ochotę, korzystamy wówczas z takiego rozwiązania jak z kabiny prysznicowej, jeśli mamy chęć na prawdziwą kąpiel, wypełniamy wannę wodą i korzystamy jak z tradycyjnej wanny.

Pamiętaj o utrzymaniu porządku w domu, szczególnie w łazience o porządek nie jest łatwo – świecące płytki i połyskujące elementy często zachodzą kurzem, czy poprostu szklane powierzchnie są zanieczyszczone kamieniem z prysznica. Czystość w domu nie jest łatwa w utrzymaniu, o czym juz wspominaliśmy.