Co trzeba wiedzieć żeby mieć zadbane stopy

Pielęgnacja stóp polega w zasadzie na tym samym, co pielęgnacja skóry każdej innej części naszego ciała. Przede wszystkim, aby nasze stopy były zadbane i gładkie, musimy regularnie pozbywać się z nich martwego naskórka. Górną częścią stóp zajmujemy się tak samo, jak resztą skóry naszych nóg. Możemy wykonywać peeling za pomocą gotowych preparatów dostępnych w sklepach, przygotowywać peeling samodzielnie lub złuszczać martwy naskórek za pomocą szczoteczki czy rękawicy do peelingu.

Złuszczanie stup za pomocą pumeksu lub tarki

Skórę dolnej części stóp złuszczamy za pomocą pumeksu lub specjalnej tarki do stóp. Stopy powinny być wcześniej wymoczone w ciepłej wodzie, aby skóra szybciej się złuszczała. Wykonywanie zabiegu złuszczania martwego naskórka, powinno być przeprowadzane regularnie, aby nie doprowadzić do powstawania odcisków. Wbrew pozorom, te szybciej i łatwiej pojawiają się, kiedy na dolnej części naszych stóp zalega duża ilość zrogowaciałej, nieestetycznie wyglądającej skóry. Właściwa pielęgnacja stóp, to także ich odpowiednie nawilżanie.

Kremy do pielęgnacji stup

Na rynku dostępnych jest wiele kremów, przeznaczonych typowo do pielęgnacji stóp. Są to kremy podobne do tych, które stosujemy do rąk. Mają jednak nieco bardziej gęstą i tłustą konsystencję.

Nakładamy je codziennie, po każdej kąpieli, szczególnie po wykonywaniu peelingu. Aby stopy były zadbane, przyda Ci się także talk do stóp, który zapobiega nadmiernemu poceniu się i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Nadmierne pocenie się stóp, może również wywołać podrażnienia skóry.

Codzienna pielęgnacja stup

Pamiętaj, aby dbać o swoje stopy każdego dnia bez wyjątku, nie pomijając ich w codziennej pielęgnacji. Możesz spróbować także kosmetyków, które reklamowane są jako kosmetyki, które sprawią, że Twoje stopy nabiorą dziecięcego, delikatnego wyglądu. Są to kremy, które nakłada się na stopy i zakłada się na nie grube skarpety na noc. Rano stopy wyglądają na bardziej zregenerowane i gładkie. Kremy te mają działanie podobne do maści, które dostępne są w aptekach na receptę, mające za zadanie zregenerowanie skóry. Zmiękczają skórę zrogowaciałą, która wygląda wówczas na zdrową i bardziej elastyczną.