Kiedy nadchodzi czas egzaminów, rzadko zastanawiamy się wcześniej, co na siebie założyć.

Kiedy nadchodzi czas egzaminów, takich jak matura lub takich jak te podczas sesji egzaminacyjnej na uczelni, rzadko zastanawiamy się wcześniej, co na siebie założyć. Często wstajemy rano, przypominamy sobie to, czego udało nam się przez poprzednie dni nauczyć, a tu nagle kiedy chcemy się szykować, nie wiemy, co na siebie włożyć!

Zdecydowanie polecamy przygotowanie sobie ubrania na egzamin wcześniej. Z sesją egzaminacyjną często nie ma żartów i zdecydowanie nie warto narażać dobrej oceny dla ubrania.

Nawet jeśli myślisz sobie, że musisz się przecież dzień wcześniej uczyć, nie odkładaj przygotowania stroju na ostatnią chwilę. Przed samym egzaminem zdecydowanie powinnaś się wyspać, odpocząć i zrelaksować. Niech ostatnim elementem przed pójściem spać będzie przygotowanie stroju na kolejny dzień.

Mała przyjemność przed kolejną dawką stresu, jaki czekać Cię będzie podczas pisania egzaminu. Jakie ubranie wybrać na egzamin? Jak ubrać się podczas sesji? Przede wszystkim pamiętaj, że nawet jeśli jesteś fanką dość ekstrawaganckiej mody, na egzamin, zwłaszcza na państwowej uczelni, powinnaś ubrać się elegancko i schludnie.

Dla starszego profesora schludnie będzie oznaczało ubranie się w koszulę i spódnicę za kolano lub garsonkę, nie w sukienkę wysadzaną dżetami. Nie mówimy tutaj o starszym profesorze w sensie osoby, która jest nieświatowa, nie zna się na modzie czy jest staromodna. Po prostu chodzi o to, że swoim wyglądem pokazujesz, jakie masz podejście do przedmiotu i jak traktujesz osobę, u której ten egzamin zdajesz. Jeśli masz taką możliwość, stawiaj na nieco ciemniejsze kolory dołu, czyli spódnicy lub spodni oraz na jaśniejszą górę.

Nie musi być to czerń i biel. Może to być granat, ciemna zieleń, szarość, brąz jeśli chodzi o dolną część stroju, z kolei jasne odcienie beżu, różu, zieleni, błękitu, żółci jeśli chodzi o górę. Kiedy wybierasz na egzamin sukienkę, zwracaj uwagę by nie była ona za bardzo wydekoltowana.

Zdecydowanie nieelegancko wygląda wystający zza dekoltu stanik, pamiętaj o tym. To samo tyczy się długości sukienki: nie powinna ona sięgać jedynie tuż za linię Twoich pośladków, postaw na nieco dłuższą wersję sukienki.