Skóra naczynkowa – jaka jest i jak o nią dbać

Skóra naczynkowa to skóra delikatna i cienka. Wynika to z tego, że jej naczynia krwionośne nie są na tyle elastyczne, rozszerzają się łatwiej, zwłaszcza w skrajnych temperaturach (podczas mrozu, podczas upału). Nie zawsze potrafią się z powrotem obkurczyć, więc zaczynają pojawiać się „pajączki” na naszej skórze. Nie możemy ograniczać pielęgnacji cery i skóry naczynkowej do samych kosmetyków, ponieważ to nie wystarcza. Warto zainwestować także w odpowiednią dietę i zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Jeśli chodzi o dietę, doskonale podziała spożywanie produktów bogatych w duże ilości witaminy C, takich jak owoce cytrusowe, papryka, zielona część pietruszki, maliny, żurawina.

Jak wpływa dieta na naszą skórę naczynkową

Dzięki temu wzmacniamy ścianki naczynek krwionośnych naszej skóry. Pomoże także urozmaicenie diety o herbatę ze skrzypu polnego i witaminę C dostępną w aptece bez recepty, taką samą jaką zażywamy w przypadku przeziębienia. Jeśli chodzi o same kosmetyki, powinny być one delikatne. Nie mogą powodować podrażnień. Wybierz takie produkty, których składniki obkurczają i wzmacniają naczynka krwionośne. Należą do nich wyciągi z kasztanowca, miłorzębu japońskiego, arniki, mirtu oraz witamina C i rutyna. Chroń swoją cerę przed przemarzaniem w zimę stosując tłuste lub półtłuste kremy. Nie stosuj kosmetyków z retinolem, który wpływa na cerę naczynkową niekorzystnie.

Zabieg na skórę naczynkową jonoforeza, laser i elektrokoagulacja

Zabiegi kosmetyczne, na jakie możesz się śmiało zdecydować by poprawić kondycję swojej skóry, to między innymi jonoforeza, laser i elektrokoagulacja. Pierwszy zbieg polega na wprowadzeniu w skórę substancji leczniczych, które wzmacniają naczynka krwionośne i łagodzą zaczerwienienia. Substancje wprowadzane są w skórę za pomocą prądu o odpowiednim napięciu. Po zabiegu nasza cera stanie się jaśniejsza, będzie wyglądała na zdrową, mniej podrażnioną. Cena takiego zabiegu, to około 40 złotych. Laser, to wydatek dziesięć razy większy. Podczas niego do twarzy zbliżana jest końcówka specjalnego urządzenia z laserem, który zamyka rozszerzone naczynka krwionośne.nasza skóra jest delikatna nie to co zrogowaciałe stopy.

Jest to zabieg nieco bolesny, a po jego wykonaniu może wystąpić obrzęk. Jest jednak wart swojej ceny. Elektrokoagulacja, to zabieg o cenie zbliżonej do zabiegu laserem. Polega na nakłuwaniu skóry igiełką, zasilaną prądem z wysoką częstotliwością. Naczynka, podobnie jak pod wpływem lasera, obkurczają się. Tego typu zabiegi znacznie poprawiają kondycję skóry naczynkowej.