Jak utrzymać porządek w kuchni

Jak utrzymać porządek w kuchni

Porządek w kuchni, to często sprawa, która kojarzy nam się tylko i wyłącznie z programami kulinarnymi w telewizji, czy serialowymi, zawsze wymuskanymi do granic możliwości pomieszczeniami. Co zrobić, by Twoja kuchnia przypominała tę z programów w rodzaju „Perfekcyjna pani domu”? Jak utrzymać porządek w kuchni? Przede wszystkim, musisz zacząć od wyćwiczenia w sobie pozytywnych nawyków. Nie można zacząć walczyć z bałaganem, zanim dobrze nie posprzątamy. Zacznij od totalnej rewizji w Twojej kuchni: zapewniamy, że znajdzie się coś, co trzymasz w niej niepotrzebnie. Jeśli masz nową tarkę do warzyw, a gdzieś na dnie szafki zalega jeszcze ta, którą masz po babci, po mamie, po ciotce, wyrzuć ją.

Często trzymamy w szafie stare garnki, sztućce czy naczynia, które już zamieniliśmy na nowe, bo może kiedyś się przydadzą. Nie przydadzą się! Garnki bez uchwytów, garnki z dziurkami, przypalone patelnie możesz śmiało wyrzucić do śmietnika. Myj indukcję — dbaj o jej czystość, używaj dobrych, środków czyszczących i płynów do mycia indukcji.

Potrzebujesz dobry płyn do podłóg — chcesz mieć sprawdzony środek do odkażania powierzchni? Dobrze trafiłeś, mamy w ofercie nie tylko sprawdzone środki renomowanej marki Kiehl, ale również ręczniki jednorazowe oraz folie aluminiowe. — nasz sklep Cosmeticsdream oferuje dobre jakościowo płyny i środki do mycia podłóg, oraz do odkażania. Mamy w ofercie również folie aluminium dla fryzjerek i kosmetyczek oraz ręczniki jednorazowe. Nasza oferta bogata w płyny do mycia powierzchni takich jak podłogi oraz okna czy przeszklenia z pewnością zadowoli każdego klienta. Nasza oferta handlowa z pewności zadowoli Ciebie — zdecyduj się już dziś!

Kiedy już pozbędziesz się niepotrzebnych przedmiotów, zacznij generalne sprzątanie. Zetrzyj cały kurz z szafek, posprzątaj za meblami, pod nimi. Umyj okno. Poukładaj na nowo kuchenne sprzęty: garnki i patelnie razem, talerze, talerzyki i miseczki razem, kubki, szklanki i kieliszki razem, i tak dalej.

Z tyłu trzymaj to, czego rzadko używasz, z przodu przedmioty i naczynia, z których korzystasz często.

Staraj się zawsze wszystko odkładać na swoje miejsce. Kiedy gotujesz obiad lub przygotowujesz kolację, dla własnego dobra nie odkładaj mycia wszystkiego na później. Jeżeli robiłaś w garnuszku sos, a potem przelałaś go do dzbaneczka czy do miski, wypłucz garnek i odłóż obok zlewu, albo zmywarki. Polecamy czytanie bloga oraz zakup naszych ręczników jednorazowych.

Nie wkładaj brudnych, to znaczy oklejonych naczyń do zlewu, bo potem wszystko będziesz musiała wyciągać i spłukiwać. Zwracaj uwagę także swoim bliskim czy współlokatorom, aby robili to samo. Po wypiciu kawy wypłukuje się fusy, a nie zostawia kubka gdzieś w pokoju czy na kuchennym blacie. Segreguj produkty spożywcze zarówno te w lodówce, jak i porozkładane po szafkach.

Myj podłogi dobrze dobrymi płynami do podłóg. Przyprawy trzymaj razem, wszelkie zupki, płatki owsiane i musli razem, i tak dalej. Używaj dobrych środków do mycia lodówki oraz blatu. Odpowiednia segregacja i ułożenie przedmiotów i produktów ułatwiają utrzymanie porządku w kuchni.

Możesz wynająć firmę sprzątającą, która zadba o twój porządek w biurze czy też w domu. Jeżeli masz duży dom, i np. instalację fotowoltaiczną, czy wysoko okna, z pewnością taka firma przy okazji zlecenia podejmie się takiej usługi sprzątania i mycia okien czy solarów.

Art. spons.