Ciąża kilka faktów które warto wiedzieć

Ciąża składa się z trzech trymestrów, każdy jest bardzo ważny i tak kolejno w pierwszym, drugim i trzecim trymestrze dziecko rozwija się, rośnie, zaczyna dojrzewać do momentu przyjścia na świat.

Pierwszy trymestr to okres ciąży w którym dziecko rozwija się najszybciej i jest to bardzo ważny okres w rozwoju maleństwa. W końcowym etapie pierwszego trymestru nasz maluszek przypominać już będzie maleńkiego człowieka. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby dbać o siebie i tym samym o dziecko, które chowa się tuż pod  Twoim sercem.

Dieta w ciąży.

Bardzo ważnym elementem w przebiegu ciąży jest dieta. Odkąd dowiedziałaś się, że w Twoim łonie rozwija się drugie życie, odtąd powinnaś zadbać o siebie i dziecko stosując się do zaleceń lekarza, stosując tym samym odpowiednią dietę bogatą w witaminy i minerały. Prawidłowa dieta w okresie ciąży to fundament prawidłowego rozwoju dziecka. Zdrowe i pełnowartościowe posiłki pozwolą utrzymać dobrą kondycję, sylwetkę,samopoczucie, a Twoje dziecko dostanie wszystko na co zasłużyło w postaci zdrowia i odporności.

Rozwój dziecka.

Planujesz powiększyć rodzinę? Powinnaś wiedzieć zatem, że warto już teraz zadbać o rozwój swojego dziecka przyjmując odpowiednie suplementy takie jak między innymi kwas foliowy, zestawy witamin zawierające kwasy Omega-3, witaminy A, D i E. W rozwoju płodu początki to najważniejszy okres, a Ty możesz pomóc mu w naturalnym rozwoju, który ma wpływ między innymi na układ nerwowy dziecka. Zadbaj więc o rozwój maleństwa najszybciej jest to możliwe, zadbaj o jego zdrowie!

Ból w czasie ciąży.

Ciąża jak wiemy u każdej z nas przebiega inaczej. Objawy i dolegliwości w kolejnych etapach ciąży zmieniają się w zależności od rozwoju dziecka. Jak poradzić sobie z bólem podczas ciąży, kiedy leki przeciwbólowe należy stosować tylko w skrajnych przypadkach. Ból głowy, kręgosłupa, bóle nóg i brzucha- z tymi bólami poradzisz sobie stosując zimne lub ciepłe okłady, w zależności od  rodzaju bólu, również masaż: stóp, kręgosłupa złagodzi objawy i pozwoli na odprężenie. Jeżeli jednak dolegliwości nie znikają skonsultuj się z lekarzem, który doradzi po jakie bezpieczne leki możesz sięgnąć nie zagrażając tym samym dziecku.

Dieta w ciąży, spis.

Dieta w ciąży jak wiemy to podstawowe źródło zdrowia, polegające na przyjmowaniu wartościowych produktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania dwóch organizmów, Twojego i dziecka. Zdrowe posiłki w ciąży, produkty i witaminy- gdzie szukać pomysłów na dobrze zorganizowaną dietę. Zapoznaj się ze spisem produktów konsultując się z lekarzem, ustal menu na poszczególne dni tygodnia. Trzymaj się wytycznych, a przede wszystkim zdrowo się odżywiaj, unikając produktów po których czujesz się źle, unikając posiłków bezwartościowych.

Ważne badanie w czasie ciąży.

Marzyłaś, żeby zostać mamą i stało się. Aby w pełni cieszyć się zdrowiem maleństwa lekarz zleci Ci kilka badań już w pierwszym trymestrze ciąży. Ważnymi badaniami w czasie ciąży są między innymi: morfologia krwi, badanie grupy krwi i oznaczenie czynnika Rh,  określenie glukozy we krwi, badanie moczu, USG, cytologia, badanie przeciwciał w kierunku toksoplazmozy. Musisz wiedzieć, że dzięki wymienionym wyżej badaniom możesz uniknąć poważnym zachorowaniom i powikłaniom u dziecka w okresie noworodkowym. Dbaj również o regularność wizyt, kontroluj siebie i zgłaszaj każdą uwagę lekarzowi prowadzącemu ciążę. W trosce o dziecko i o jego przyszłość.

https://fashionh.pl/dzieciece/401