Gdy potrzebujemy wsparcia finansowego…

Osoby, którym przydarzyło się tak zwane starcie z komornikiem, często myślą, że już nigdy nie będą mogły podjąć żadnej pożyczki. Komornik może wejść na nasze konto na przykład jeśli zalegamy z alimentami, nie spłacaliśmy na czas kredytu lub na przykład trafił nam się spadek, który okazał się długiem. Kredyt z komornikiem jest możliwy w dwóch głównych wariantach. Jeżeli chodzi o drobniejszą kwotę, z reguły do kilku tysięcy złotych, możemy starać się o pożyczkę w firmach, które oferują pożyczki bez BIK, czyli bez ingerowania i sprawdzania w to, co jest na nasz temat napisane w Biurze Informacji Kredytowej.

Są to pożyczki na dowód, gdzie ten dokument potwierdzający nasze obywatelstwo oraz pełnoletność jest jedynym dokumentem, jaki musimy dostarczyć, aby pożyczyć pieniążki i podpisać umowę. Kredyt z komornikiem może występować również pod zastaw, jeżeli w grę wchodzi większa kwota. Wówczas zabezpieczeniem dla firmy, która udzieli nam pożyczki, będzie na przykład nasza nieruchomość: dom lub mieszkanie.

Tego typu pożyczka to rozwiązanie dla osób, które potrzebują nagłego zastrzyku większej gotówki, a niestety w banku nie mają na to szans.

Nagły zastrzyk gotówki potrzebny jest nam w różnych sytuacjach: kiedy na przykład narzędziem naszej pracy jest samochód, a uległ on zniszczeniu i musimy kupić nowy, bank nie chce udzielić nam kredytu, oszczędności nie mamy, a o zakupie nowego z salonu na raty również nie ma mowy, bo mamy już poprzednie zobowiązania do tego ściągane z konta przez komornika.

Kredyt z komornikiem pod zastaw staje się często naszą jedyną deską ratunku, ponieważ w przypadku większych kwot nie możemy liczyć na przykład na wsparcie ze strony rodziny. Pamiętajmy, że gdy decydujemy się na dużą, pozabankową pożyczkę, na przykład właśnie kredyt pod zastaw, musimy zawsze sprawdzić, czy dobrze trafiliśmy, czy firma, z której usług mamy zamiar skorzystać działa legalnie i czy nieproponowane nam są niekorzystne warunki.

Podobnie jak z bankami, zawsze lepiej sprawdzić opinie na temat firmy i decydować się na korzystanie z usług takich instytucji, które równie poważnie będą podchodziły do naszego kredytu z komornikiem pod zastaw jak my.

Pożyczki pozabankowe części z nas nadal kojarzą się z jakimiś ciemnymi przedsięwzięcie, w które nie warto się pakować i nie warto ryzykować. Podczas gdy firmy, które udzielają pożyczek, pozabankowych działają jak najbardziej legalnie. Od początku jesteśmy informowani o tym, że dana firma nie jest bankiem a tak zwanym parabankiem, wiemy dobrze, na jakich zasadach działa i jak dokładnie będzie wyglądała nasza kredytowa umowa. Jeżeli więc potrzebujemy pożyczki pozabankowej i chcemy mieć pewność, jak będzie ona wyglądała, mamy prawo wymagać od firmy, aby udzieliła nam wszystkich interesujących nas informacji. Firma ma wręcz obowiązek poinformować nas o wszystkim, o co pytamy.

Życie czasami zmusza nas do tego, aby wziąć pożyczkę. To przeróżne sytuacje, które przytrafić się mogą każdemu z nas.

Nagły przypływ gotówki jest nam po prostu potrzebny, a w związku, z tym że mamy już pewne zobowiązania, potrzebujemy pewnej pożyczki pozabankowej, ponieważ w banku nie mamy szans na podjęcie kredytu. Tego typu sytuacja często jest nieunikniona: chcemy mieć swoje własne mieszkanie lub własny dom, aby mieć pewność stałego zamieszkania, ale nie możemy go kupić ot, tak, ponieważ nie dysponujemy takimi środkami finansowymi, więc decydujemy się na kredyt hipoteczny.

A kredyt hipoteczny z kolei bardzo często w późniejszym czasie dyskryminuje nas jako potencjalnych kredytobiorców w bankach.

Podobnie jak z każdą inną rzeczą: jeżeli potrzebujemy pewnej pożyczki pozabankowej, szukajmy takich firm, które ogłaszają się w różnych miejscach i od początku informują, że są parabankami. Ogłoszenia o pożyczkach pozabankowych możemy znaleźć w Internecie, w prasie, w telewizji czy na przykład na słupach z ogłoszeniami w wersji papierowej. Szukajmy takich firm, które będą wydawały nam się pewne. Jeśli mamy wątpliwości, zawsze możemy zajrzeć do sieci i spróbować poszukać opinii innych osób, które skorzystały z usług danego parabanku, by wiedzieć, że oferuje ona pewne pożyczki pozabankowe, które śmiało można, podjąć bez ryzyka.

https://poznan.augustow.pl/