Ideał kobiety w oczach kobiety

Ideał kobiety w oczach kobiety

Skąd biorą się w nas kompleksy, których bardzo często chcemy się za wszelką cenę pozbyć? Właśnie stąd, że mamy swoje własne, osobiste przekonanie o tym, jak wygląda kobieta idealna.

Oglądamy mnóstwo czasopism, katalogów, reklam, stron www, filmów, w których pojawiają się bardzo atrakcyjne, świetnie ubrane, perfekcyjnie umalowane kobiety i często wydaje nam się, że nie jesteśmy im w stanie dorównać.

Bardzo często ideał kobiety w oczach kobiety, to młoda, smukła, szczupła, ale nie za bardzo wysoka dziewczyna. Najlepiej, jeśli ma długie, gęste włosy, które układają się idealnie nawet po wyjściu spod prysznica. Idealna kobieta ma długie rzęsy, mały nos, usta jak Angelina Jolie i nosi ubrania z markowych sklepów, oczywiście z nowej kolekcji. Czy mężczyźni również patrzą na kobiety w taki sposób?

Część z nich może tak, jednak większość mężczyzn zdaje sobie sprawę, że to co widzą w telewizji czy Internecie, nie do końca pokrywa się z prawdą.

Facet często jest w stanie bardziej obiektywnie ocenić wygląd kobiety niż ona sama.

Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ my koncentrujemy się głównie na ideałach. Jeśli mamy koleżankę, która jest dla nas uosobieniem kobiecego piękna, wszystkie dziewczyny wokół, łącznie z sobą, będziemy do niej porównywać. Z kolei mężczyzna podchodzi o sprawy tak: jest jedna na milion takich kobiet, które rzeczywiście wyglądają jak aniołek z reklamy bielizny w sieci.

Jednak większość z nich, to komputerowa manipulacja.

Mężczyźni rozglądają się uważniej wokół siebie i są w stanie obiektywnie ocenić, która z nas jest naprawdę piękna. Ideał kobiety, to nie pani, która ma talię osy, biodra, która zawsze ma perfekcyjny makijaż, idealną fryzurę i używa perfum z najwyższej półki.

Idealna kobieta to taka, która potrafi się cieszyć z tego, jaka jest i która potrafi podkreślać naturalne atuty, jakimi obdarzyła je natura. Naprawdę nie można wszystkiego oceniać przez pryzmat tego, co publikują kolorowe pisma i wirtualne portale, bo można zwariować.

Jeśli nie wierzysz, że filmy i sieć to jedynie fikcja, spróbuj podejrzeć choć raz idealną według Ciebie gwiazdę na żywo. Czy rzeczywiście jest bez skazy, jak na wszystkich jej zdjęciach, które widziałaś?